Kürtaj için ne gerekli ?

2019 senesi için İstanbul'da bir bayanın isteğe bağlı gebelik sonlandırmasında kürtaj için ne gerekli tüm detayları ile açıklamadan önce hastalarımızdan gelen bu konuyla alakalı, kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğunu, kürtaj için ne kadar para gerekli olacağını, kürtaj gizlilik durumunu, kürtaj için gerekli belgeler olup olmadığını, kürtaj için gerekenlerin neler olduğunu, yasal olmayan kürtaj yerlerinin ne gibi tehlikeler taşıdığını, 18 yaş altı kürtaj yapan yerlerin nereler olduğunu ve kürtaj gizliliği hakkında genel bilgileride açıklıyoruz.

Kürtajın şartları yani çocuk aldırabilmek için neler gerektiği konusuna geri dönersek, en önemli şart yürürlükteki kürtaj yasasına göre gebeliğin 10 haftayı aşmamış olmasıdır, bunun dışında 18 yaşını doldurmadıysanız anne veya babanızdan izin alınması gerekir, resmi nikahla evli iseniz bu kürtaja eşinizinizde rıza göstermesi şartı vardır. Daha nadir durumlardan ağır kan hastalığı veya kanser gibi bir rahatsızlığınız varsa bunu mutlaka doktorunuza söylemeniz gerekir. Kürtaj için ne kadar para gerekeceğinide bizi telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden yazarak kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Evli olmayan bayanların kürtajda gizlilik istemeleri, sağlık kayıtlarına yansımamasını arzu etmeleri çok doğaldır, İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz özel bir sağlık kuruluşu olup sgk anlaşmalı değiliz, dolayısı ile gizlilik tam olarak sağlanır.

Kürtaj için ne gerekli yazımızla alakalı ilginizi çekebilecek diğer makalelerimede göz gezdiriniz :

Kürtaj

Gizli kürtaj

Gizli kürtaj yapan doktorlar

18 yaş altı kürtaj nasıl yapılır ?

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Sultanbeyli


Bu blogdaki popüler yayınlar

16 yaşında kürtaj yapılır mı ?

18 yaş altı kürtaj nasıl yapılır ?

Eş izni olmadan kürtaj